Dodany: 2011-06-15 10:47:59

Źródła prawaPrawo, to jak wiemy bardzo rozległa dziedzina, która dotyczy wszystkiego co jest związane bezpośrednio z naszym życiem. Dokładnie mam na myśli coś takiego jak to, że prawo tak naprawdę reguluje nasze życie i powala, żebyśmy mieli swoje prawa, ale również i obowiązki.

 

Moim zdaniem bez tego, na świecie zapanował by naprawdę wielki chaos, a ludzie mogli by zacząć żyć w myśl zasady „albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą”. Oczywiście możemy zacząć doszukiwać się pewnych cech wspólnych między światem teraźniejszym, a tym który może nastąpić, ale jak twierdzi adwokat wrocław to tego typu doszukiwanie jest nie zbyt dobre, ponieważ na bezprawiu może naprawdę zapanować totalny chaos. Poza tym ludzie żyję tak jak im mówi prawo, a źródłem takiego prawa, jest głównie Konstytucja.

 

Poza tym, jak podkreśla adwokat wrocław to często spotykamy się z czymś takim jak prawo zwyczajowe, które zostało wykreowane na przestrzeni lat i historii, a tak naprawdę nie jest prawem obowiązującym. Ze względu na swoją rozległość, prawo ma to do siebie, że często jest łamane. Jak już dojdzie do złamania prawa, to trzeba iść do kogoś takiego jak adwokat wrocław i wspólnie poszukać jakiegoś rozwiązania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Źródła prawa
Nick: