Dodany: 2011-12-13 09:11:45

 

Prawo spadkoweŚmierć bliskiej osoby to niewątpliwie traumatyczne przeżycie. Wiąże się ono z koniecznością załatwienia całego szeregu zagadnień formalnych w zakresie organizacji pochówku i spraw spadkowych. Adwokat wrocław będzie niewątpliwie tą osobą, która odciąży rodzinę przynajmniej w tej drugiej części jej obowiązków.

 

Kwestie dziedziczenia w Polsce reguluje prawo spadkowe. Zapisy dotyczące tej kwestii naleźć możemy w jednej z ksiąg kodeksu cywilnego – spadki. Adwokat wrocław, będąc osobą kompetentną do tego typu zadań, z pewnością odpowiednio zadba o całość zagadnienia. Prawo spadkowe dotyczy przejęcia praw i zobowiązań majątkowych po ich zmarłym właścicielu.

 

Wedle obowiązujących przepisów nabywa się je z tak zwanym „dobrodziejstwem inwentarza”, czyli w całości a nigdy częściowo (np. wraz z mieszkaniem czy domem przejmujemy również obowiązek płacenia zadłużeń jeśli takie powstały a zmarły był ich beneficjentem).  Dobrze w takich sprawach poradzić się prawnika, gdyż osoba taka jak adwokat wrocław będzie dobrze orientować się w temacie i odradzić może przyjęcie zapisu w niekorzystnej sytuacji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo spadkowe
Nick: