Dodany: 2012-03-07 14:56:18
 

Co określa kodeks pracyKodeks pracy określa prawa zarówno pracownika jak i pracodawcy, to czy pracownik i pracodawca korzystają ze swoich praw zależy w dużej mierze od tego, czy znają oni zasady, na których oparty jest kodeks pracy.

 

Kodeks pracy jest czymś w rodzaju zbioru praw i obowiązków pracowników i pracodawców i to od ich chęci często sporo zależy – czy ich prawa będą przestrzegane czy tez nie kodeks pracy jak twierdzi adwokat Bydgoszcz to nie tylko jednak puste zapisy, ale coś z czego na co dzień warto korzystać – praktykują to co nam jako pracownikom, bądź pracodawcom się prawnie należy. W kodeksie pracy istnieją między innymi zapisy o wymiarze urlopu wypoczynkowe, zwolnienia lekarskiego, urlopu macierzyńskiego.

 

W kodeksie pracy warto też szukać w jaki sposób mamy obliczać sobie lata pracy do emerytury – radzi adwokat Bydgoszcz. Adwokata Bydgoszcz twierdzi też, że osoby, które znają swoje prawa – czytają kodeks pracy dużo lepiej radzą sobie w pracy, bardziej się cenią i co ważne nie mają strachu przed pracodawcą, bo wiedzą, co im się należy jako pracownikom, a czego muszą przestrzegać adwokat Bydgoszcz radzi więc by każdy pracujący człowiek choć w podstawowy sposób zapoznał się z kodeksem pracy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co określa kodeks pracy
Nick: