Dodany: 2011-12-13 08:51:51

 

Prawo weksloweŻyjąc w świecie gdzie nawet pieniądze powoli zaczynają być wirtualne przyzwyczailiśmy się już do tego, że dokumenty i poręczenia na papierze są ważne i mają moc prawną, że mając wystawiony czek lub weksel, faktycznie posiadamy wymienioną na nim sumę.

 

Wszelkimi kwestiami dotyczącymi tych zagadnień zajmuje się prawo wekslowe. W razie jakichkolwiek problemów i wątpliwości, z pomocą przyjść nam może adwokat wrocław. Prawo wekslowe zajmuje się dość skomplikowaną w rzeczywistości sprawą weksli i innych dokumentów potwierdzających prawo do wypłaty sumy, na którą opiewają. W razie problemów z odzyskaniem należności adwokat wrocław udzieli nam niezbędnych informacji na temat tego, co czynić dalej w takiej sytuacji.

 

Ponadto, jeśli zaistnieje taka potrzeba, adwokat wrocław będzie reprezentował swojego klienta przed sądem podczas postępowania cywilnego – bo tylko z takiego tytułu można wstąpić i dochodzić swoich roszczeń z tytułu zawarcia umowy wekslowej. By dokument mógł być traktowany jako weksel, wedle obowiązującego w Polsce prawa, musi zawierać wymienione w nim obowiązkowe elementy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo wekslowe
Nick: