Dodany: 2011-12-13 09:02:33

 

Prawo zobowiązańNiemalże cały czas coś kupujemy lub sprzedajemy. Nieustannie trwa wymiana dóbr i usług, obrót kapitałem. Dla szarego obywatela mało interesujące są światowe rynki – obchodzi go bardziej własne podwórko, na którym te procesy również zachodzą, ale już w mniejszej skali. Całą tą procedurę reguluje tak zwane prawo zobowiązań, a ekspertem w jego zakresie może być na przykład adwokat wrocław.

 

Prawo zobowiązań jest składową prawa cywilnego. Obejmuje szczególnie te kwestie, które dotyczą wymiany towarów i dóbr oraz świadczenia usług. Będą to więc wszystkie umowy o dzieło czy zlecenie, kupna – sprzedaży, najmu i temu podobne. Jeśli w formułowaniu kontraktu udział bierze adwokat wrocław, możemy być spokojni o ich poprawność merytoryczną i prawną.

 

Adwokat wrocław udziela także porad osobom, które zetknęły się z nieuczciwością innych w kwestiach regulowanych prawem zobowiązań. Czasem przychodzi mu, w imieniu klienta, wystąpić z uzasadnionymi roszczeniami w pozwie cywilnym i dochodzić egzekucji należności na drodze sądowej.  .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo zobowiązań
Nick: