Dodany: 2012-03-07 14:59:45

 

Rodzaje umów o pracęDziś – kiedy tak głośno mówi się o tym, że pracodawcy niechętnie przyjmują pracowników na umowę o pracę niemal dominującą formą zatrudnienia w naszym kraju są umowy śmieciowe, czyli tak zwane umowy o dzieło bądź umowy zlecenia.

 

Każda z umów – łącznie z upragnioną przez wszystkich pracowników umowa o prace ma kilka rodzajów, które mogą być przyznawane nam przez pracodawcę na pewnych warunkach. Adwokat Bydgoszcz wyróżnia między innymi umowę na czas określony – umowa ta ma w sobie zapis o konkretnym przedziale czasowym, w którym dana osoba zostanie zatrudniona na dane stanowisko.

 

Kolejnym przykładem umowy o pracę jaki przytacza adwokat Bydgoszcz jest umowa na okres próbny – czyli umowa najczęściej na miesiąc bądź trzy podczas którego to czasu osoba na danym stanowisku jest sprawdzana, a następnie – kiedy się sprawdzi – zostaje przydzielona na innych warunkach umowy o pracę. Adwokat Bydgoszcz wyróżnia również umowę o pracę jednak na czas nieokreślony – umowa na czas nieokreślony tak umowa potocznie nazywana umową na stałe, która najtrwalej wiąże pracodawcę z pracownikiem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje umów o pracę
Nick: