Dodany: 2011-12-13 08:54:02

 

Prawo przewozoweWiele osób nieposiadających własnego samochodu korzysta z transportu publicznego. Świadczenie usług przez tego typu firmy państwowe i prywatne podlega tak zwanemu prawu przewozowemu , z którym każdy adwokat wrocław jest zaznajomiony przynajmniej w stopniu podstawowym.

 

Prawo przewozowe jest jednym z elementów prawa transportowego (obok zapisów dotyczących prawa lotniczego, pocztowego i kodeksu morskiego). Obejmuje on zakres przepisów związanych, jak sama nazwa wskazuje, z transportem zarówno towarów jak i osób, który wykonywany jest na podstawie odrębnych umów i za określoną w nich należnością pieniężną. Adwokat wrocław wkracza do akcji, gdy któraś ze stron zwróci się do niego w kwestiach niedotrzymania postanowień kontraktu.

 

W takich przypadkach możliwe jest polubowne dochodzenie swoich praw lub, jeśli ta droga okaże się bezskuteczna, sądownie. Wtedy adwokat wrocław jest doradcą i reprezentantem oraz czasowym pełnomocnikiem swojego klienta podczas rozpraw. Prawo przewozowe nie ma jednak zastosowania w przypadku transportu morskiego, lotniczego czy konnego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo przewozowe
Nick: