Dodany: 2011-12-13 09:15:05

 

Prawo morskieWydawać by się mogło, że morza należą jednocześnie do wszystkich i do nikogo. I owszem, z częścią wód oceanicznych tak właśnie jest i żegluga po nich nie jest w żaden sposób sankcjonowana.

 

Inaczej ma się jednak sprawa z tak zwanymi wodami terytorialnymi i przybrzeżnymi danego kraju, te stanowią już własność państwa, którego brzegi oblewają. Ustala się je wedle międzynarodowych przepisów w odpowiedniej odległości od lądu. Osoba taka jak adwokat wrocław, ze względu na położenie geograficzne, może nie być ekspertem w zakresie prawa morskiego.

 

Prawo morskie (w odróżnieniu od tak zwanego prawa morza), oraz zawarte w nim zapisy to indywidualna kwestia każdego kraju. Adwokat wrocław bardzo rzadko zajmuje się jednak sprawami z jego zakresu. Obrębie prawa morskiego zawiera się zarówno ogólna jaki szczegółowa polityka żeglugowa, rybacka, eksploatacyjna i ochronna państwa względem posiadanych zasobów wód terytorialnych. Nie odnosi się ona jednak do żeglugi rzecznej, ani nie dotyczy kwestii śródlądowych kanałów wodnych więc adwokat wrocław z reguły nie jest empirycznie zaznajomiony z tym obszarem zapisów prawnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo morskie
Nick: