Dodany: 2011-12-13 09:17:32

 

Pochodzenie prawaNiemalże od początku istnienia zbiorowości ludzkich, jeszcze w czasach prehistorycznych, jednostkę obowiązywały narzucone przez grupę zwyczajowe normy postępowania i zachowań. Wraz rozwojem cywilizacji i pisma były one coraz bardzie j dokładne oraz utrwalane w formie innej niż ustna. Najstarszym znanym dokumentem, będącym swego rodzaju zbiorem praw jest tak zwany Kodeks Hammurabiego.

 

Każdy adwokat wrocław, jeszcze w czasie studiów prawniczych, zapoznawał się z historią powstawania zapisów kodeksowych. Późniejszy rozrost aparatu prawnego wiązał się z coraz bardziej komplikującymi się w miarę rozrostu zbiorowości, zasadami współżycia społecznego. Z czasem powstała też funkcja, z której wykonywany zawód wywodzi adwokat wrocław.

 

Za czas największego rozkwitu prawa i prawodawstwa uważa się okres panowania Cesarstwa Rzymskiego. Stąd każdy adwokat wrocław ma obowiązek znajomości tak zwanego prawa rzymskiego jeszcze przed zakończeniem procesu kształcenia. Jest to jeden z ważniejszych przedmiotów na kierunkach prawniczych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pochodzenie prawa
Nick: